Після затвердження податкового навантаження ми побачимо наступну хвилю грального буму в Україні — думка експерта

Новини беттінгу
Антон Кучухідзе
Голова UGC (Ukrainian Gambling Council)
Автор матеріалуРедакція Betline.com.ua
Редакція Betline.com.ua
Автор матеріалу

Редакція Betline.com.ua і Антон Кучухідзе, голова Всеукраїнської Ради Гемблінгу, поговорили про короткострокові перспективи розвитку українського ринку азартних ігор. Також голова UGC поділився думкою про основні проблеми моделі оподаткування операторів та гравців.

Чи варто чекати в найближчій перспективі збільшення кількості легальних організаторів азартних ігор в Україні?

Інвесторів потрібно ділити на іноземних та внутрішніх. Почнемо з іноземних. Я багато спілкуюсь з консультантами західних гемблінгових компаній або безпосередньо з великими організаторами. Вони чекають фіналізації податкової історії (Затвердження в другому читанні законопроекту 2713-д. — Прим. ред.). Після того як стане зрозумілою вся картина податкового навантаження, вони готові відкриватися, заходити на український ринок. Тому якщо ми говоримо про західних гігантів, вони прийдуть тільки після вирішення податкового питання.

Що стосується внутрішнього інвестора, він за характером більш ризикований. Він розуміє, що зараз потрібно оплатити потрійну ліцензію, згенерувати більше інвестицій, але є можливість зайняти місце. Вони виграють місце і час. За рахунок того, що український оператор інвестує, не розуміючи які будуть податки, він виграє у іноземного інвестора час. У внутрішніх інвесторів вже будуть запущені технічні процеси оперування і просування власного продукту, в той час як західний гігант, який отримає ліцензію пізніше, буде тільки но починати.

Звичайно, на західних операторів працюватимуть їхні божевільні бренди, але все одно я не можу сказати, що, наприклад, всі гравці знають ТОП-50 гемблінгових компаній світу. Навіть в онлайн сегменті. ТОП-7 — може бути, але все інше — навряд чи.

Українські оператори ще до кінця року будуть з’являтися. Рідше можуть бути іноземні компанії, але в основному будуть українські компанії з українським корінням. А після затвердження податкового навантаження ми побачимо наступну хвилю грального буму в Україні.

Яке відношення операторів азартних ігор до податкової моделі «Висока вартість ліцензії – низький відсоток від GGR?»

З тієї інформації що у мене є, можу сказати, що висока плата за ліцензію — не проблема. А ось податки, які зараз встановлені на рівні 18% від GGR для букмекерів та казино — це для них дуже багато. Тому 10% — це абсолютно адекватна ставка, яка сприймається позитивно. У будь-якому випадку це краще, ніж є сьогодні.

Одне з упевненістю можна сказати: неможливо мати високі вартості ліцензій і високі податки. Якщо Україна піде таким шляхом, це буде означати, що ринок створений під когось. Тобто він не створювався як відкритий інститут конкуренції та механізм соціального захисту суспільства. Але я впевнений, що ринок не створювався під когось, тому лібералізація абсолютно можлива і необхідна.

Податок на виграш 19,5% в Україні – це багато?

Я думаю, може розвернутися дуже велика дискусія навколо питання оподаткування виграшів з азартних ігор в Україні. Іноземців та гральних туристів цікавить ця тема, особливо в офлайн сегменті. У Грузії та Білорусі лояльна система, і Україні потрібно виграти у них конкуренцію.

Якщо в українській юрисдикції буде встановлено не такий високий податок, як сьогодні, багато багатих людей з Азії та Близького Сходу їхатимуть грати в Україні. Вони здатні грати на рівні великих ставок, що забезпечить постійний фінансовий дохід того чи іншого грального закладу. Але, якщо іноземцям доведеться заплатити відразу 19,5% з будь-якого виграшу, повірте, в них не буде інтересу грати в українській юрисдикції. Вони поїдуть до Білорусі або Грузії.

Звичайно, організаторам азартних ігор не складно платити ті ж 10% з GGR. Але ключове в бізнес-моделі онлайн або офлайн оператора — це стабільний гравець з адекватним, здоровим інтересом до того, щоб користуватися послугами тих чи інших операторів.

Фото: Українські новини

Залишити коментар
5 1 голос
Середня оцінка 1 гравців
Додати коментар
Коментарів (0)
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі