Незважаючи на той факт, що Україна в цьому році відправила рекордно маленьку делегацію на Олімпійські ігри (всього 158 спортсменів), медальних надій у країни достатньо багато. Є повна упевненість, що в Токіо українці точно перевершать не найвдаліший результат Ріо-де-Жанейро, де було здобуто лише 11 медалей (і тільки 2 з них – золотих).
Содержание
- Дар’я Білодід, дзюдо (категорія до 48 кг)
- Ольга Харлан, фехтування на шаблі
- Жан Беленюк, греко-римська боротьба (категорія до 87 кг)
- Олександр Хижняк, бокс (категорія до 75 кг)
- Михайло Романчук, плавання (800 і 1500 метрів вільним стилем)
- Ярослава Магучіх, стрибки у висоту
- Олена Костевич, кульова стрільба (пістолет 10 м і 25 м, мікст пістолет 10 м)
- Ігор Радівілов, спортивна гімнастика
- Еліна Світоліна, теніс
- Марина Бех-Романчук, стрибки у довжину
У цьому матеріали ми поговоримо про головних претендентів на олімпійські медалі, а також розповімо, коли і за кого вболівати.
Дар’я Білодід, дзюдо (категорія до 48 кг)
20-річна Білодід вже встигла виграти чотири великі турніри. У 2017 українка стала чемпіонкою Європи, в 2018 забрала золото на чемпіонаті Світу, а в 2019 виграла і світову першість, і Європейські ігри.
Якби Олімпіада пройшла в заплановані терміни, Білодід була б однозначним і стовідсотковим фаворитом своєї категорії. Однак перенесення Ігор на рік зіграло проти неї. Дар’я навіть спробувала свої сили в новій категорії, але було це не зовсім вдало. В 2021-м українка не брала участі в Чемпіонаті світу, а на Європі завоювала срібну медаль, не вийшовши на фінальну сутичку через травму.
Коли дивитися: 24 липня.
Ольга Харлан, фехтування на шаблі
Супертитулована українка Ольга Харлан їде в Токіо в статусі чинної чемпіонки світу і Європи. Всього в колекції Харлан понад чотири десятки медалей престижних турнірів, в тому числі золото, срібло і дві бронзи Олімпіад. Примітно, що в індивідуальних змаганнях на ОІ Ольга ніколи не виходила навіть у фінал.
На поточні Ігри українська збірна з шаблі не змогла кваліфікуватися, і тепер Харлан сконцентрується виключно на особистому турнірі. У разі успішного виступу і завоювання медалі, Ольга повторить рекорд Яни Клочкової та стане другою п’ятикратної олімпійської медалісткою в історії України.
Коли дивитися: 26 липня.
Жан Беленюк, греко-римська боротьба (категорія до 87 кг)
Якби не огидне суддівство фінальної сутички в Ріо, Беленюк вже був би олімпійським чемпіоном. Однак в 2016-му йому довелося задовольнятися сріблом, а зараз він їде на Олімпіаду відновити справедливість.
Серед останніх успіхів Жана варто згадати золото на ЧС і ЧЄ в 2019, а також бронзу на ЧЄ в 2021. Не варто забувати і про те, що Беленюк – народний депутат України. Навряд чи в найближчому майбутньому в країні буде ще один депутат-претендент на медалі ОІ.
Коли дивитися: 3-4 серпня.
Олександр Хижняк, бокс (категорія до 75 кг)
Бокс – один з найбільш результативних в медальному плані видів спорту для України. Після тотального домінування в 2012-му (5 медалей) був повний провал в 2016-м (0 медалей). Саме Хижняк повинен виправити цю ситуацію.
Олександр безапеляційно найсильніший в своїй категорії. Якби не бажання принести країні олімпійську медаль, він би вже давно став професіоналом. Створити проблеми Хижняку може тільки він сам, та ще суддівство, яке саме в боксі «кульгає» найбільше. На останній чемпіонат світу, який проходив в Росії, Олександр не їздив, але на олімпійському відборі впевнено здолав чинного чемпіона світу.
Коли дивитися: перший бій – 26 липня, потенційний фінал – 7 серпня.
Михайло Романчук, плавання (800 і 1500 метрів вільним стилем)
Україна не бачила медалей у плаванні з часів 2004 року. Михайло Романчук їде в Токіо перервати цю гнітючу серію.
Романчук – діючий чемпіон Європи на обох дистанціях. Також Михайло ставав другим на двох поспіль чемпіонатах Світу в дисципліні 1500 метрів. Якщо вдасться продемонструвати свій максимум, медаль йому гарантована. Питання лише в тому, якого гатунку.
Коли дивитися: 30 липня, 1 серпня.
Ярослава Магучіх, стрибки у висоту
У легкій атлетиці головні медальні амбіції України пов’язують з сектором стрибків у висоту, адже тут у нас відразу дві претендентки на медалі – Юлія Левченко та Ярослава Магучіх.
Ярослава очолює рейтинг поточного сезону. Українка єдина, кому в цьому році підкорилася висота 2,03 метра. Спортсменка має намір не тільки виграти золото, але і «зняти» олімпійський рекорд. З огляду на її форму, стрибок на 2,09 виглядає досяжним.
Коли дивитися: 5 і 7 серпня.
Олена Костевич, кульова стрільба (пістолет 10 м і 25 м, мікст пістолет 10 м)
У послужному списку Олени Костевич 3 олімпійські нагороди – золото 2004 і дві бронзи 2012. На даний момент Олена є чемпіонкою світу у стрільбі з 25 метрів, а також бронзовою призеркою світової першості в міксті.
Статус і досвід Костевич оцінив навіть український олімпійський комітет, довіривши їй честь нести прапор країни на церемонії відкриття ігор. При максимально вдалому розкладі український прапороносець може побити рекорд країни, завоювавши 6 олімпійських нагород за кар’єру. Але для цього потрібно виступити безпомилково.
Коли дивитися: 24 липня – 2 серпня.
Ігор Радівілов, спортивна гімнастика
Через допінговий скандал нинішню Олімпіаду пропустить кращий гімнаст України, один з найсильніших у світі – Олег Верняєв. Його колега Ігор Радівілов навряд чи зможе претендувати на нагороди в загальному заліку, але ось у своїй коронній дисципліні, опорному стрибку, він вважається одним з фаворитів.
Радівілов уже брав бронзу в 2012-му. Також він виграв 2 останні чемпіонати Європи та навіть має свій іменний стрибок.
Коли дивитися: 24 липня, 2 серпня.
Еліна Світоліна, теніс
Світоліна – самий статусний і іменитий представник України на цій Олімпіаді. Переможниця Підсумкового турніру 2018 року багато разів заявляла, що медаль ОІ – одне з найзаповітніших її бажань.
В 2016 Еліна зупинилася на стадії чвертьфіналу, попутно обігравши Серену Вільямс. На прийдешньому турнірі Світоліна отримала четвертий номер посіву і на початкових стадіях може розраховувати на досить просту секту (перша стадія – Зігемунд, далі переможець пари – Шведова – Томлянович). Можливо, надихне спортсменку і недавнє весілля.
Коли дивитися: з 24 липня.
Марина Бех-Романчук, стрибки у довжину
Українка завоювала срібну медаль на останньому на сьогодні чемпіонаті світу. Однак вона виступає в такій дисципліні, де занадто багато факторів, здатних вплинути на підсумковий результат.
У поточному сезоні кращий результат Бех-Романчук – 6,79 метра. Цього явно недостатньо, щоб претендувати на медалі, але Марина готує вихід на пік форми саме на ОІ. Ще один цікавий момент – в плавання на медалі претендує її чоловік Михайло Романчук. Сімейний тріумф був би дуже красивою історією.
Коли дивитися: 1 і 3 серпня.