Біржі ставок: що це таке і як вони працюють?

Корисні статті
2500 UAH
Бонус 100% на перший депозит
Отримати бонус
Автор матеріалуРедакція Betline.com.ua
Редакція Betline.com.ua
Автор матеріалу

Betfair, Smarkets, Betdaq. Ці компанії відносяться до категорії “бірж ставок”. Вони відрізняються від класичних букмекерських контор тим, що виступають в ролі посередників між гравцями. Тобто, граючи на біржі, беттор ставить не проти букмекера, а проти гравця, який уклав парі на протилежний результат.

Біржі ставок є чудовою альтернативою традиційним букмекерським сайтам. Однак деяких користувачів відлякує складна концепція бірж, а саме парі “За” та “Проти”. У цій статті ми розберемо основи торгівлі на біржах і розповімо, як користуватися сайтами на кшталт Бетфейр.

Перейти на сайт

Принцип роботи бірж ставок

Як згадувалося раніше, головна відмінність стосується учасників парі. У традиційній букмекерській компанії гравець ставить безпосередньо проти БК. Якщо беттор перемагає, букмекер віддає йому власні гроші. Навпаки, якщо клієнт програє, він віддає свої кошти конторі.

Щоб краще розібратися в роботі біржі ставок, для прикладу візьмемо матч між Англією і Австрією. Замість того щоб поставити “За” перемогу Англії, ви можете укласти парі “Проти” Австрії. Ця ставка буде узгоджена з думкою іншого беттора біржі.

Детальніше про ставки “Проти”

Якщо варіант парі “За” не викликає ніяких питань, то ставка “Проти” більшості здасться незвичайною. Для того щоб наочно показати, як вона працює, ми продовжимо приклад з вищезазначеним футбольним матчем. А саме – парі “Проти” Австрії.

Биржа ставок Betfair

Знайшовши потрібний ринок на біржі, ви побачите різнокольорові стовпчики з коефіцієнтами. Колір залежить від біржі: наприклад, ставки “За” на Betfair пофарбовані синім, а “Проти” – рожевим кольором. Для того щоб поставити на поразку Австрії, натисніть на рожеву клітинку навпроти назви команди.

Потім вам буде запропоновано ввести суму парі. Уявіть себе в цій ситуації на місці букмекерської контори. Ця ставка є сумою, яку ви готові прийняти від іншого гравця. Якщо результат буде на вашу користь (Австрія не виграє), ви в плюсі. Наприклад, якщо ви приймаєте парі в розмірі 10€, ви отримаєте цю суму.

Найцікавіше відбудеться, якщо Австрія виграє. Ви, будучи в ролі букмекера, програєте. А це означає, що ви зобов’язані виплатити гроші користувачеві, який ставив на австрійців. Припустимо, беттор поставив 5€ “За” Австрію за коефіцієнтом 7,8. За вирахуванням ставки гравець виграв (5€ * кф. 7,8) = 39€ – 5€ = 34€. Саме 34 євро в цьому випадку є розміром ваших зобов’язань перед іншим гравцем, з яким ви уклали парі на біржі.

Система відобразить величину ваших зобов’язань під час розміщення ставки “Проти”. Біржа дозволить укласти парі тільки в разі, якщо ваш баланс дозволяє покрити потенційні зобов’язання перед іншими бетторами.

Не варто забувати, що можливий варіант, при якому вашу ставку “Проти” не підтримає жоден з гравців біржі. Lay вступає в силу тільки тоді, коли хтось поставив Back.

Як біржі заробляють гроші?

Оскільки біржа ставок бере участь в угодах користувачів в якості посередника, вона бере невелику комісію від суми виграшу. Відсоток комісії варіюється в залежності від біржі: він може коливатися від 2% до 5%. Ця бізнес-модель схожа на принцип роботи покер-румів, які стягують рейк в обмін на надання безпечного та надійного майданчика для гравців.

Переваги та недоліки бірж ставок

Перший і головний плюс бірж – унікальна система розміщення парі. Вона тягне за собою більш вигідні коефіцієнти, в порівнянні з традиційними букмекерами. Біржа бере фіксований відсоток, в той час як БК встановлює маржу, яка залежить від величезної кількості чинників (вид спорту, популярність події, скільки грошей поставили на той чи інший результат).

Підвищені котирування, крім очевидної вигоди, дозволяють укладати арбітражні ставки. Також біржі добре підходять професіоналам, оскільки вони дають поставити більші суми грошей, ніж звичайні букмекери.

Але у бірж є істотні недоліки. Виділимо три мінуса:

  1. Розпис гірше, ніж в традиційних букмекерських компаніях. Як правило біржі підтримують тільки основні ринки.
  2. Не можна ставити експреси. Доступні тільки ординари.
  3. Завжди є ймовірність, що вашу ставку “Проти” ніхто не підтримає. В такому випадку вам повернуть поставлені гроші назад, а ви втратите потенційну вигоду.

Найкращі біржі спортивних ставок

На початку статті ми згадували деякі назви – це Betfair, Smarkets, Betdaq, Matchbook. Навіть БК 1хБет намагалася реалізувати на своїй платформі біржу ставок, але безуспішно. Серед перерахованих компаній лідируючі позиції займає біржа Бетфейр.

Це найстаріша і найавторитетніша беттінг-біржа на ринку. Британська компанія, яка працює з 2001 року. Betfair пропонує найбільш ліквідні ринки через високу популярність (стабільно більше 15 млн відвідувачів на місяць). Це означає, що ви можете легко знайти бетторів, проти яких можна робити ставки, в тому числі великі.

В середньому обсяги торгів на Бетфейр в 2-5 разів перевищують суми в інших згаданих компаніях. Тому, якщо ви маєте намір спробувати себе в біржах ставок, рекомендуємо вибирати саме Betfair. Якщо вам раптом не сподобається формат, на сайті betfair.com також є класична букмекерська контора.

Зробити ставку

Залишити коментар
5 1 голос
Середня оцінка 1 гравців
Додати коментар
Коментарів (0)
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі