Введення в ставки на спорт: як почати грати в букмекерській конторі?

Корисні статті
2500 UAH
Бонус 100% на перший депозит
Отримати бонус
Автор матеріалуРедакція Betline.com.ua
Редакція Betline.com.ua
Автор матеріалу

Ставки на спорт або «беттінг» – дуже популярне явище, яке відноситься до категорії азартних ігор. Концепція дуже проста: кожен бажаючий може зробити ставку на результат спортивної події (матчу, бою, заїзду, гонки). Місця, де приймаються подібні спортивні парі, називаються букмекерськими конторами.

Цей матеріал призначений для людей, яким цікаві ставки на спорт, але вони не знають, з чого почати. Далі ви дізнаєтеся, як влаштована робота букмекерських контор, а також ми продемонструємо, як зробити ставку на спорт.

Як функціонує букмекерська контора?

Вище згадувалося, що букмекерська контора (скорочено – БК) є місцем, де гравець (беттор) може поставити гроші на результат спортивної події. Для початку користувачеві потрібно зареєструватися в БК і вказати правдиву інформацію про себе. Ймовірно, вона буде перевірятися з часом. Далі потрібно поповнити рахунок – після цього можна починати грати.

Ставкою називають угоду (парі) між гравцем і букмекером. Беттор вибирає результат, на який хоче укласти парі, і ставить на нього певну суму грошей. БК приймає ставку і зобов’язується виплатити виграш, якщо прогноз клієнта виявиться вірним. Якщо парі гравця не зіграє, букмекер забирає поставлені беттором гроші собі.

Всі доступні ставки публікуються в лінії букмекерської контори. Лінія – це список видів спорту, чемпіонатів, турнірів, ліг. Найчастіше лінія знаходиться в лівому меню сайту БК. Вгорі представлені найпопулярніші дисципліни, а вже після них йдуть інші в алфавітному порядку.

Якщо вибрати конкретну категорію, відкриється список змагань. Тут дотриманий аналогічний принцип сортування: спочатку з’являються популярні чемпіонати і турніри, а вже нижче розташовані всі інші в алфавітному порядку.

Як зробити ставку в букмекерській конторі?

Розглянемо, як робити ставки на спорт на прикладі футбольного матчу між «Манчестер Юнайтед» і «Ліверпулем». Ця гра знаходиться в категорії «Футбол» та підрозділі «Кубок Англії».

Припустимо, беттор хоче поставити 10 доларів на перемогу команди гостей (господарі поля в букмекерській конторі завжди вказуються першими і/або розташовані зліва), а гості, відповідно, другими чи праворуч. Для цього в блоці «Результат матчу» потрібно натиснути на кнопку «Ліверпуль», біля якого знаходиться значення 2,90.

Після натискання кнопки обраний результат почне підсвічуватися, а в правій частині сайту букмекерської контори з’явиться «купон» (деякі БК воліють називати його «квитком» або «кошиком», але сенс від цього не змінюється).

На який виграш розраховує гравець букмекерської контори? Все дуже просто: беттінг компанії встановлюють коефіцієнт на кожен результат. Букмекерське котирування являє собою значення з урахуванням теорії ймовірності та додавання до неї маржі. Сума ставки множиться на коефіцієнт – це і є потенційний виграш.

У нашому випадку беттор ставить 10$ на перемогу «Ліверпуля». БК дає на цей результат коефіцієнт 2,90. Отже, потенційна виплата гравцеві складе: 10$ * 2,90 = 29$. Якщо від 29 доларів відняти суму ставки, отримаємо 19$ – це чистий виграш.

При публікації лінії букмекер повинен визначити фаворита і аутсайдера. Коефіцієнт на перемогу фаворита буде нижче, а виграш аутсайдера оцінюється вище.

Експрес чи система?

Приклад вище показує, як поставити ординар – ставку з однієї події. Це не єдиний тип парі. Ще є експреси та системи. Вони складаються з двох і більше подій, чиї коефіцієнти перемножуються. Підсумковий коефіцієнт експреса вище, в порівнянні з системою, але у цього виду ставки є серйозний недолік – не можна помилятися. Якщо гравець не вгадає хоча б один результат в експресі, програє вся ставка цілком.

Приклад експреса представлений на скріншоті. Гравець вирішив вибрати три результати і поставити на них 10$. Коефіцієнти подій складають 2,18, 1,99 і 2,06. Підсумкове котирування експреса склало 8,94: це означає, що в разі проходу всіх трьох випадків гравець отримає 89,4 USD. Це більше, ніж якщо беттор зробить три ставки по 10 доларів на кожен окремий результат експреса.

Розберемося, як працює система. На зображенні нижче ви можете побачити додаткове поле, в якому написано «2/3». Воно позначає розмір системи. Простіше кажучи, користувачеві потрібно вгадати результати 2 матчів з 3, щоб отримати виграш.

Перед розміщенням системи 2/3 сума ставки гравці ділиться на три частини:

  1. Частина розподіляється на експрес з 1 і 2 матчів.
  2. Частина – на експрес з 1 і 3 матчів.
  3. Частина – на експрес з 2 і 3 матчів.

Припустимо, прогнозист вгадав перші дві події з коефіцієнтами 2,18 і 1,99. Це означає, що третина ставки буде помножена на (2,18 * 1,99) = коефіцієнт 4,33.

Рекомендації гравцям-початківцям

Якщо ви вирішили почати робити ставки на спорт, слід ознайомитися з основними рекомендаціями. Ось основні тези:

  • Грайте на гроші, які не шкода програти. Розглядайте беттінг як хобі. Не тіште себе ілюзіями, що на ставках можна заробити. Якщо це дійсно так, заробляють на них менше 5% від загальної кількості гравців;
  • Починайте з невеликих ставок. Не варто грати по-крупному, якщо у вас недостатньо досвіду. Ставте невеликі суми, поки не розберетеся, як працює букмекерська контора і ставки в цілому. Найкраще вибрати фінансову систему ставок і дотримуватися її з самого першого дня в БК;
  • Зосередьтеся на одному виді спорту. Ймовірно, для більшості це буде футбол. Якщо ви добре розбираєтеся в конкретному виді спорту – ставте тільки на нього. Особливо це стосується міжсезоння, коли вибір ставок зменшується, а бажання поставити нікуди не дівається;
  • Не ставте на улюблену команду/спортсмена. Клієнт букмекерської контори повинен вбити в собі фаната – хоча б на якийсь час. Ставки повинні бути об’єктивними і не виходити від особистих переваг;
  • Аналізуйте ігри. На додаток до попереднього пункту – займайтеся аналізом кожного матчу, перш ніж укласти парі. Навіть якщо ви пам’ятаєте, як закінчився минулий тур або як зіграли суперники рік тому, цього недостатньо. Досвідчені гравці можуть витратити години на вивчення статистики і новин;
  • Контроль емоцій. Остання рекомендація, але не остання за ступенем важливості. Зберігайте спокій і не допускайте стану, коли вам хочеться відігратися після програшу і ви починаєте ставити на все підряд. Бездумні ставки призводять до ще більших програшів, які тягнуть за собою поганий настрій або навіть депресію.

Популярні питання про ставки на спорт

Я хочу почати робити ставки. Що для цього потрібно?
Чи безпечно робити ставки в інтернеті?
Чи законно робити ставки в інтернеті?
Чи можна грати в декількох букмекерських конторах одночасно?
Що робити при появі ігрової залежності?
Залишити коментар
4 1 голос
Середня оцінка 1 гравців
Додати коментар
Коментарів (0)
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі