ВСІ
Букмекери
Букмекери
Основи беттінгу
Основи беттінгу
Види спорту
Види спорту
Сайти та сервіси
Сайти та сервіси
Експертні матеріали
Експертні матеріали
Корисні статті
Корисні статті
Законодавство
Законодавство
Дівчата
Дівчата
Футбол
Баскетбол
Теніс
Хокей
Єдиноборства
Кіберспорт
Волейбол

MMA – це скорочення від Mixed Martial Arts, що в перекладі означає «змішані єдиноборства». Букмекерські контори охоче приймають ставки на ММА. Цей вид спорту вийшов на пік популярності в 2000-х роках. Його принцип до нікуди простий – борються два бійця, які можуть застосовувати різні стилі бойових мистецтв, такі як бокс, кікбоксинг, дзюдо, вільна боротьба, бразильське джиу-джитсу.

Хто організовує бої по MMA?

Перш ніж робити ставки на змішані єдиноборства в букмекерських конторах, важливо розібратися, як виглядає структура світу ММА. Як і в футболі, в ньому є окремі чемпіонати – їх прийнято називати MMA-промоушенами.
Напевно ви коли-небудь чули такі назви, як UFC, Bellator, Pride, Strikeforce. Їх об’єднує однаковий вид діяльності – на базі їх майданчиків організовуються або організовувалися бої за правилами ММА.

Для довідки: промоушен Pride закрився в 2006 році, а ЮФС купив Strikeforce в 2011. Ці компанії більше не існують сьогодні, але вони значно вплинули на популяризацію ММА як виду спорту.

Центральне місце в світі MMA займає UFC – Ultimate Fighting Championship. Ця компанія була заснована в 1993 році і станом на сьогодні є найбільшим та найвідомішим промоцією. Деякі помилково вважають, що MMA і UFC – це синоніми. Насправді, ММА є видом спорту, а ЮФС – організація, яка проводить бої в рамках цієї дисципліни.

Тож не дивно, але найчастіше гравці вважають за краще робити ставки на єдиноборства саме на бої UFC. По-перше, вони проводяться регулярно (кілька подій в місяць). По-друге, під егідою цієї ліги виступають найкращі бійці планети, що забезпечує глядацький інтерес.

Другою за популярністю компанією вважається Беллатор ММА. Це американський промоушен, заснований в 2008 році. У нього є хороші телевізійні контракти в Сполучених Штатах, але прірва між UFC і Bellator все одно залишається величезною.

Також проведенням ММА-боїв займаються такі організації:

 1. ONE Championship (Сінгапур).
 2. Absolute Championship Akhmat (Росія).
 3. AMC Fight Nights (Росія).
 4. Rizin FF (Японія).
 5. Invicta FC (США).

Це не увесь список ММА-промоушенів, а лише найбільш популярні з десятків існуючих у світі компаній.

Правила боїв ММА

Виходячи з того, що бійці не мають дотримуються конкретного стилю ведення бою, багато хто схильний вважати, що ММА – це бої без правил. Насправді це не так. У змішаних єдиноборствах є правила, і вони суворо регламентовані.

Кожен бій складається з 3 або 5 раундів по п’ять хвилин кожен. Поєдинки зазвичай проходять у восьмикутнику – октагоні. Деякі федерації організовують бої на рингу, максимально схожому на боксерський. У ММА є список заборонених прийомів. Серед них – нанесення ударів в пах, виколювання очей, висмикування волосся, удари по нирках і потилиці.

Класифікація бійців відбувається шляхом ділення на вагові категорії. Всього їх налічується вісім. В результаті, варіант, коли 60-кілограмовий атлет зустрінеться в очному протистоянні з 120-кілограмовим бійцем, виключений.

Які є ставки на змішані єдиноборства?

Розібравшись в основах ММА, перейдемо безпосередньо до ставок на цей вид спорту. Як згадувалося раніше, більшість букмекерських контор приймають парі на цю дисципліну. Ставки можна знайти в розділах «ММА» або «Єдиноборства» – вони можуть називатися по-різному в залежності від БК. У деяких випадках UFC виноситься в лінії окремо від ММА (це можна побачити в Parimatch або 1xBet).

Ставки на бої MMA можливі на такі ринки:

 • Перемога одного з бійців. Ставки на нічию пропонують не всі букмекери;
 • Подвійний шанс. Також зустрічається рідко;
 • Спосіб перемоги. Як завершиться бій – нокаутом, технічним нокаутом, сабмішеном, суддівським рішенням, дискваліфікацією);
 • В якому раунді завершиться бій;
 • Тотал раундів. Скільки раундів проведуть бійці, наприклад – ТБ 1,5 або ТМ 2,5;
 • Бій завершиться достроково – так чи ні.

Можливі варіанти з комбінованими ставками на єдиноборства. Наприклад, в якому раунді переможе конкретний боєць, або в якому раунді і яким способом завершиться поєдинок.

До великих боїв пропонується просунута статистика. Букмекери дають поставити на тотал проведених тейкдаунів, кількість акцентованих ударів та інші показники.