Що таке «dropping odds» в ставках на спорт?

Коефіцієнти
2500 UAH
Бонус 100% на перший депозит
Отримати бонус
Автор матеріалуРедакція Betline.com.ua
Редакція Betline.com.ua
Автор матеріалу

Багато беттінг-порталів та ресурсів, пов’язаних зі ставками на спорт, пропонують своїм відвідувачам використовувати «dropping odds» або, якщо дослівно перекласти українською, «падаючі коефіцієнти».

У цьому матеріалі ми розберемося, що ж таке dropping odds в ставках, як їх використовувати і чи можуть вони приносити користь. А також представимо вашій увазі список кращих сервісів, що дозволяють відслідковувати падаючі коефіцієнти.

Dropping odds – що це?

Поняття «dropping odds» використовується для опису ситуації, коли відбуваються значні зміни коефіцієнтів на певну спортивну подію в порівнянні з котируваннями на момент відкриття прийому ставок. Значними в даному випадку вважаються зміни коефіцієнтів на більш ніж 15% від стартового значення.

Сервіси, які пропонують своїм клієнтам використовувати dropping odds, вказують, наскільки сильно змінилися котирування в процентному співвідношенні. Таким чином, беттор відразу може виявити події з найбільш радикальним рухом коефіцієнтів. Крім безпосередньо збільшення або зниження коефіцієнтів, також важливо звертати увагу на часовий проміжок, протягом якого це сталося.

Ці два критерії і лежать в основі підбору найбільш цікавих подій з падаючими коефіцієнтами. Якщо котирування значно змінилися за короткий проміжок, така подія відразу привертає увагу бетторів, що використовують dropping odds.

Чому взагалі змінюються коефіцієнти і як це використовувати?

В цілому всі зміни коефіцієнтів можна розділити на дві умовні групи:

  • Зміни, викликані активністю гравців БК. Чим більше грошей було поставлено на один з результатів, тим нижче стає його коефіцієнт. Таку ситуацію ще називають «прогрузом». Іноді вона виникає через неправильну оцінку події букмекером, а іноді це може свідчити про нечесну гру (договірний матч). Якщо є підозри на друге, букмекерські компанії і зовсім можуть припинити приймати ставки на поєдинок;
  • Зміни, на які впливають сторонні причини. Букмекер може змінити котирування, якщо з’являється важлива інформація або актуальні новини, що змінюють розклад сил. Наприклад, за кілька годин до футбольного матчу стає відомо, що в однієї з команд не зіграє основний воротар або з боксерського табору з’являються новини, що за два тижні до бою атлет побував в нокауті під час спарингу.

Укласти парі

Є кілька варіантів застосування dropping odds:

  1. Ставки за завищеними коефіцієнтами. Оскільки не всі букмекери змінюють котирування одночасно, беттор може знайти контору, де доступні ще старі коефіцієнти і вибрати максимально привабливий для себе варіант.
  2. Пошук арбітражних ситуацій. Знову ж таки, за рахунок несинхронної зміни котирувань гравці можуть виявити так звані «вилки». Коли один букмекер вже сильно підвищив коефіцієнт на окремий результат, а інший поки пропонує високі котирування на протилежний результат – беттор може зловити безпрограшну для себе ситуацію.
  3. Ставки на основі загальної тенденції. Якщо за тиждень до матчу фаворитом поєдинку була одна сторона, але коефіцієнти істотно змінилися, ймовірно, сталася якась важлива подія. Окремі беттори не хочуть розбиратися яка саме, а просто ставлять, враховуючи загальну тенденцію, поки котирування не стали ще нижче.
  4. Складова передматчевого аналізу. Досвідчені гравці, аналізуючи прийдешню подію, завжди звертають увагу на динаміку зміни коефіцієнтів. Якщо був виявлений сильний стрибок, можливо, беттор упустив якийсь важливий момент, здатний вплинути на підсумковий результат.

Кращі сервіси з dropping odds

Мабуть, найвідоміший портал з падаючими коефіцієнтами – це Oddsportal.com. Тут відслідковуються котирування в усіх видах спорту.

Користувач має можливість відфільтрувати події за трьома пунктами:

  1. Часом зміни – доступні варіанти за останню годину, за останні 12 годин і за останні 24 години.
  2. Відсотком зміни від 10 до 50% з кроком в 10%.
  3. Типом ставки – на переможця матчу, на тотал, на фору і т.д.

Ще один зручний ресурс з dropping odds – Hot-odds.com. Він пропонує додаткові критерії для фільтрації, а саме: кількість букмекерів, що змінили котирування і фактичне значення коефіцієнтів (можна встановити потрібний інтервал, наприклад, від 1,5 до 2,1).

На сайті Oddsmath.com можна відстежувати зміни коефіцієнтів по конкретному букмекерові. Котирування тут перевіряються кожні 15 секунд.

Висновок

Відстежувати падаючі коефіцієнти корисно для кращого розуміння загальної картини напередодні певної події. Але ось сліпо ставити тому що «кеф на нього впав на третину, вони щось знають» все ж не варто. Зміна коефіцієнтів – аж ніяк не гарантія певного результату.

Отримати бонус

Залишити коментар
5 1 голос
Середня оцінка 1 гравців
Додати коментар
Коментарів (0)
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі