Ставки на спорт в Казахстані

Законодавство
2500 UAH
Бонус 100% на перший депозит
Отримати бонус
Автор матеріалуРедакція Betline
Редакція Betline
Автор матеріалу

Республіка Казахстан є дуже цікавим ринком для індустрії азартних ігор. Це друга за чисельністю населення країна Центральної Азії (близько 19 млн чоловік), а розмір середньої заробітної плати на 2021 рік становить близько $518 в місяць.

Зробити ставку

Ставки на спорт в Казахстані носять невизначений характер. Далі розповімо про історію беттінгу в країні і опишемо поточний статус індустрії.

Історія букмекерства в Казахстані

За радянської влади азартні ігри в Казахстані перебували під повною забороною. Після здобуття незалежності країна почала процвітати багато в чому завдяки поставкам нафти. Зі збільшенням добробуту населення також збільшилась кількість бажаючих зіграти в азартні ігри.

Гемблінг та букмекерська індустрія Казахстану не регулювалися суворо аж до 2007 року. Тоді уряд вирішив заборонити азартні ігри по всій країні, за винятком двох спеціальних відведених зон. Перша з них розташовувалася біля узбережжя Капшагайського водосховища в Алматинській області. Інша зона дислокувалася в Щучинському районі Акмолинської області.

Уряд планував створити з цих зон свого роду “Лас-Вегаси”. Деяким цей формат припав до душі, але для більшості любителів ставок поїздки в гральні зони були незручними. Альтернатива “казахським Лас-Вегасам” знайшлася відносно швидко.

З 2011 року Міністерство науки і спорту Республіки Казахстан, а саме Комітет у справах спорту і фізичної культури, починають видавати ліцензії букмекерським конторам. Дозволи дозволяють БК вести діяльність на території всієї країни. Цей формат протримався до 2021 року: з тих пір він зазнав деяких змін.

Поточний статус беттинг-індустрії

З 4 січня 2021 року в Казахстані мав запрацювати ЦУС – Центр обліку ставок. Подібна модель успішно працює в Росії, але в Республіці Казахстан не змогли її вчасно запустити.

Регулятором ставок на спорт в Казахстані як і раніше буде Міністерство культури і спорту, а ось інвестиційно-технічну функцію має взяти на себе Центр. Влада вважає, що створення ЦУС допоможе краще контролювати податки. Очікується, що 90% грошей буде виведено з тіні.

Незважаючи на прийдешні зміни, букмекерська діяльність все ще працює за старим шаблоном. Зміни можливі з повноцінним запуском ЦУС.

Ключові факти про ставки на спорт в Казахстані

Розглянемо деякі особливості ринку беттінгу в Республіці Казахстан:

  • Казахські беттори формують оборот в розмірі $2 млрд щорічно;
  • Гравці з Казахстану можуть грати у місцевих та іноземних букмекерських конторах;
  • У структурі букмекерського ринку тільки 20% займають компанії казахського походження. Інша частина контролюється російськими (70%) та українськими (10%) букмекерами;
  • В легальних букмекерських конторах Казахстану діє податок на виграш в розмірі 10%;
  • Офіційний сайт ЦУС вже доступний для ознайомлення. Він знаходиться за адресою meao.kz. На ньому детально описана вся інформація про роботу Центру, в тому числі особливості ідентифікації.

Кращі букмекерські контори Казахстану

Республіка Казахстан відрізняється великим вибором легальних беттінг-компаній. Розглянемо найбільш популярні серед місцевих гравців:

  • 1xBet;
  • Parimatch;
  • Olimp;
  • Фаворит;
  • Fonbet.

Також є десятки букмекерів, у яких є ліцензія на прийом ставок в Казахстані, але вони не здійснюють таку діяльність по ряду причин.

Отримати бонус

Залишити коментар
0 0 голос
Середня оцінка 0 гравців
Додати коментар
Коментарів (0)
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі