Ставки на спорт у Франції

Законодавство
2500 UAH
Бонус 100% на перший депозит
Отримати бонус
Автор матеріалуРедакція Betline.com.ua
Редакція Betline.com.ua
Автор матеріалу

Франція по праву вважається одним з головних законодавців мод в безлічі сфер. Не стали винятком і азартні розваги. Саме у Франції було придумано колесо рулетки, також звідси родом і класична колода карт. Можна з упевненістю сказати, що азарт у місцевих жителів в крові, тому і ставки на спорт у Франції досить популярні.

В даний момент ставки на спорт в країні мають легальний статус. Згідно з інформацією регулюючого органу, за літо 2018 го року (країна тоді виграла футбольний Чемпіонат світу) французькі беттори сумарно зробили ставок на суму в 1,1 мільярда доларів.

Зробити ставку

Далі ми згадаємо історію розвитку ставок на спорт у Франції, а також детально опишемо нинішній статус індустрії і головні тенденції її розвитку.

Історія букмекерства у Франції

Азартні ігри у Франції мають дуже насичену історію. Перші обмеження і заборони були введені без малого двісті років тому. У 1836-му році уряд країни заборонив всі види азартних розваг. Виняток було зроблено тільки для ставок на скачки. Але назвати ці обмеження дуже дієвими або ефективними досить складно, азартний бізнес процвітав, хоч і залишався в тіні. Серед іншого, розвивалося і букмекерство.

У 1891-му році місцева влада посилили обмеження і повторно заборонили будь-які види ставок на спорт, які не торкалися скачок.

До початку 20-го століття сформувалося повне розуміння того, що викорінити азартні ігри в країні не вийде. У 1920-1930-х роках риторика влади радикально змінилася і більшість азартних розваг стали доступними для місцевих жителів, але тільки у державних операторів. Так, були створені дві організації: Française des Jeux (FDJ) – для ставок на спорт і лотерей і Pari Mutuel Urbain (PMU) – для укладення парі на скачки.

До 1980-х років в країні діяло багато пунктів прийомів ставок, які начебто і не мали державного статусу і ліцензій, однак безперешкодно обслуговували клієнтів. У 1987-му році був зменшений мінімальний вік гравців з 21 до 18 років.

У 2001-му році легальний статус був наданий онлайн-ставками, однак битися об заклад на законних підставах можна було лише через державні FDJ і PMU.

Європейський Союз активно виступав проти монополії французької влади на азартні розваги в країні. У 2010-му році, багато в чому через тиск ЄС, у Франції був прийнятий Закон про азартні ігри, в якому були сформульовані основні положення ліцензування та оподаткування компаній, що працюють в цій сфері. Ставки на спорт в інтернеті отримали легальний статус, як і онлайн-покер.

У той же час був створений окремий орган регулювання азартних ігор онлайн – ARJEL. Казино, при цьому, було визнано занадто небезпечним, через швидке виникнення залежності у людей, і не отримало легального статусу.

Поточний статус беттинг-індустрії

На сьогоднішній день ставки на спорт у Франції, в тому числі і через інтернет, мають законний статус. Винятком є лише парі на кіберспорт, які знаходяться поза законом.

Кожен букмекер повинен подати відповідну заявку на отримання місцевої ліцензії для обслуговування гравців з Франції. Ліцензія має обмежений термін дії і кожні п’ять років її потрібно оновлювати.

Після першого року роботи букмекера на території Франції, він повинен пройти перевірку від ARJEL. Якщо будуть виявлені порушення умов ліцензування, можуть застосовуватися санкції різного рівня – від попереджень або штрафів до анулювання ліцензії.

Оподаткування гравців і букмекерів у Франції теж має свої особливості. Оскільки, на відміну від покеру, ставки на спорт не вважаються в країні заняттям, здатним на регулярній основі приносити прибуток, беттори не платять податки з виграшів.

А ось букмекери крім податків загального напрямку, платять і додаткові внески в розмірі 8,5% від річної суми всіх ставок, здійснених клієнтами. В таких умовах деякі компанії намагаються обійти податки і приймають ставки нелегально. Більшість подібних сайтів підлягають блокуванням. Персонам, які відповідальні за нелегальний прийом ставок, може загрожувати позбавлення волі або великий грошовий штраф (до 90 тисяч євро). Заборонена також будь-яка реклама неліцензованих букмекерів (штраф за це 100 тисяч євро).

Гравці, які б’ються об заклад в нелегальних конторах, не несуть ніякої відповідальності.

Укласти парі

Ключові факти про ставки на спорт у Франції

Головні тенденції беттінгу у Франції:

 • Ставки на спорт у Франції мають легальний статус;
 • Ліцензію можуть отримати як місцеві, так і закордонні букмекери;
 • У країні є спеціальний орган, який регулює поточну сферу – ARJEL;
 • Беттори не платять податки;
 • Букмекери щорічно повинні сплачувати державі 8,5% від суми всіх ставок, зроблених їх клієнтами;
 • У країні заборонені ставки на кіберспорт;
 • Мінімальний вік для укладення парі – 18 років.

Кращі букмекерські контори Франції

Вибираючи букмекера, французькі беттори, найчастіше, віддають перевагу одній з наступних компаній:

 • FDJ;
 • PMU;
 • Winamax;
 • Unibet;
 • Bet365;
 • ZEturf;
 • Stake;
 • BetClic;
 • VBET;
 • BetFirst.

Отримати бонус

Залишити коментар
5 1 голос
Середня оцінка 1 гравців
Додати коментар
Коментарів (0)
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі