Ставки на спорт в Білорусі

Законодавство
2500 UAH
Бонус 100% на перший депозит
Отримати бонус
Автор матеріалуРедакція Betline
Редакція Betline
Автор матеріалу

Білорусь має дуже схожу історію та законодавчу базу в галузі беттінгу на ту, що є в Росії. Як і у «старшого брата», є орган, який контролює всі фінансові потоки, а основні зміни в законодавстві відбулися в останні 10 років.

Зробити ставку

Історія букмекерства в Білорусі

Ставки на спорт в Білорусі стали доступні тільки після розвалу Радянського Союзу. До цього вони були під забороною, а ті, хто все-таки примудрявся їх організувати, отримували кримінальне покарання. Але в 1991 році стали з’являтися невеликі клуби, які давали котирування на основні спортивні події і виплачували виграші. Лінія тоді складалася з головних матчів в місцевих і зарубіжних лігах (Ліга чемпіонів, Вища ліга Білорусі, АПЛ, Бундесліга, Олімпіада тощо). В основному, такі «будки» можна було знайти в Мінську.

Основні зміни почали відбуватися в 2015 році. До цього будь-який букмекер міг спокійно працювати на території всієї Білорусі без ліцензії. Гра в офшорних БК не була регламентованою в місцевому законодавстві та їх сайти не блокувалися. Але в 2015 році були внесені поправки в Закон про азартні ігри Республіки Білорусь. З того моменту всі бажаючі займатися тут ставками повинні отримати дозвіл в Міністерстві спорту і туризму. Як і в Росії, це унеможливило прийом парі і в РБ, і в інших країнах на одному і тому ж сайті. Букмекерам довелося, фактично, створювати нові контори, які можуть працювати тільки в Білорусі.

Тоді багато хто пішов з місцевого ринку, але з’явилися й ті, хто, навпаки, вирішив працювати тут. Тому зараз деякі БК мають декілька підрозділів. З іншого боку, як і в Росії, білоруські чиновники забули придумати відповідальність для гравців за використання іноземних компаній. Тому вони можуть спокійно реєструватися там і навіть виводити виграші.

Поточний статус беттінг індустрії

На даний момент ставки на спорт в Білорусі працюють за допомогою СККС (Спеціальна комп’ютерна касова система). Вона контролює всі фінансові потоки, пов’язані з беттінгом. Це аналог ЦУПІС в Росії. Саме ця система стежить за тим, хто реєструється в букмекерській конторі і чи платить він податки.

До слова, з кожного виведення коштів гравець повинен віддати державі 4%. Зазвичай ці гроші бере сама контора. При запиті на вивід коштів через сайт БК утримує ці 4% автоматично, а при використанні клубу касир просто видає гроші за вирахуванням цієї суми.

До речі, в цьому відношенні білоруси зробили все набагато більш продумано, ніж в РФ. У Росії людина повинна сама заплатити податок, якщо сума виграшу не перевищила 15 тис. рублів. Для цього вона повинна вказати відповідну суму в податковій декларації. У Білорусі такого немає, тому гравцям набагато простіше «звітувати» перед державою.

При реєстрації в букмекерській конторі гравець повинен вказати достовірні дані про себе, а також пройти верифікацію рахунку. Для цього потрібно підтвердити особистість шляхом подання відсканованих копій документів. Тільки після їх перевірки стають доступними фінансові операції, в тому числі поповнення рахунку та виведення коштів. Хоча, як і в Росії, деякі букмекери Білорусі дають право внести гроші на рахунок ще до підтвердження особи.

Оператори прийому ставок активно рекламуються на телебаченні, і дана сфера стає все більш популярною по всій країні.

Ключові факти про ставки на спорт в Білорусі

  1. Ставки на спорт в Республіці Білорусь приймаються тільки за ліцензією Міністерства спорту і туризму.
  2. У РБ працює СККС (аналог ЦУПІС в Росії), яка має базу всіх гравців і стежить за тим, чи платять вони податки.
  3. Податки в розмірі 4% стягуються з кожного виграшу в автоматичному режимі. При виведенні коштів беттор просто отримує суму за вирахуванням цих 4%.
  4. Як і в Росії, букмекери змушені створювати місцеві аналоги, які можуть працювати тільки в Білорусі.
  5. Місцевим компаніям дуже складно конкурувати з російськими та міжнародними. Тому основну масу ліцензованих білоруських компаній складають аналоги контор РФ.

Кращі букмекерські контори Білорусі

  1. Паріматч. Український оператор, який отримав ліцензію на здійснення своєї діяльності в Білорусі. Компанія пропонує широку лінію, безліч акцій, а також віртуальний спорт.
  2. Леон. Аналог російської контори з аналогічною назвою. Пропонує безліч акцій.
  3. Бетсіті. Як і російський аналог, має найширшу лінію, можливо, найширшу в Білорусі.
  4. 1xBet. Всесвітньо відома компанія з величезним вибором ставок і акцій.
  5. MaxLine. Білоруська компанія з унікальними пропозиціями, наприклад, тут часто пропонується повернення ставок за несправедливий результат матчу.

Отримати бонус

Залишити коментар
0 0 голос
Середня оцінка 0 гравців
Додати коментар
Коментарів (0)
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі