Стратегія ставок Критерій Келлі

Стратегії ставок
2500 UAH
Бонус 100% на перший депозит
Отримати бонус
Автор матеріалуРедакція Betline.com.ua
Редакція Betline.com.ua
Автор матеріалу

Серед різних систем фінансового менеджменту в ставках на спорт окремим рядком проходить стратегія критерій Келлі. Її особливість полягає в тому, що застосовується не тільки строгий математичний принцип. У формулі, створеній Джоном Л. Келлі, поєднується відразу кілька аспектів беттінгу: фінансовий, математичний, аналітичний, інтуїтивний. Давайте розберемося, як діє критерій Келлі, і чим він може бути корисний беттору.

Зробити ставку

Опис стратегії критерій Келлі

Яку головну задачу вирішує стратегія ставок критерій Келлі? Вона дозволяє розрахувати обґрунтований розмір кожної наступної ставки. Для цього використовується нескладна формула:

Ст = (К х В-1) / (К-1) х Б, де:

 • Ст – розмір суми ставки, що розраховується;
 • К – коефіцієнт букмекера;
 • В – ймовірність настання результату, визначена самим беттором (у формі десяткового дробу, наприклад, якщо ймовірність 65%, то в формулу записуємо 0,65);
 • Б – загальний розмір банку.

Які моменти тут важливі і коли можна використовувати стратегію критерій Келлі? Відзначимо головні пункти:

 1. Імовірність оцінки беттора повинна бути вищою за ту, яку дає букмекер в своєму коефіцієнті. Наприклад, якщо кеф 2.50, значить ймовірність 1:2.5 = 0.4, що є 40%. Гравець же вважає, що такий результат має ймовірність в 55%. Таку ставку можна назвати валуйною, і вона підходить для використання в формулі критерію Келлі.
 2. Необхідність компетентного прематчевого аналізу. При грі за цією системою дуже важливо, щоб ймовірність, розрахована гравцем, була якомога більш точною. Тільки при високій майстерності прогнозування формула здатна принести прибуток на дистанції.
 3. Критерій Келлі – тільки допоміжна формула. Насправді, тут ведеться боротьба між букмекерів і гравцем. Останній шукає валуйні коефіцієнти, тобто місця, де БК дала слабину. А формула Келлі просто дозволяє втілити це в математичний розрахунок розумного розміру суми ставки.

Тому стратегію критерій Келлі і вважають поєднанням математики, фінансової аналітики і майстерності спортивного прогнозування.

Приклад використання стратегії

Валуйні коефіцієнти доцільно шукати в матчах більш-менш рівних суперників. Візьмемо для прикладу матч італійської Серії А “Дженоа” – “Кальярі”. До цього протистояння домашня команда підійшла з непереконливими турнірними результатами. У “Дженоа” склалася серія ігор без перемог в чемпіонаті, яка досягла 4-х матчів. Багато в чому через це коефіцієнт на перемогу господарів склав 2.50 (або 40% ймовірності).

Але “Кальярі” вкрай непереконливо себе показує в гостьових зустрічах. Крім того, в цьому матчі участі не беруть відразу кілька ключових виконавців через травми. Це дозволило нам оцінити ймовірність перемоги приймаючої сторони в 50%. Проведемо розрахунки, виходячи з того, що банк складає 10 000 гривень.

Ст = (2.5 х 0.5 – 1) / (2.5 – 1) х 10000 = 1666

Тобто, при співвідношенні оцінки букмекера і беттора 40% / 50%, формула Келлі видає рада робити ставку приблизно на 16-17% від загального банкролла. Чи розумно це? Ні! Але все залежить від того, наскільки гравець досвідчений у визначенні валуйних коефіцієнтів. Якщо він довіряє своїй майстерності прогнозування та інтуїції, то цілком може використовувати критерій Келлі як допоміжний алгоритм розрахунків.

Укласти парі

Переваги і недоліки

Переваги використання формули полягають у наступному:

 • Гарна математична підмога для досвідчених бетторів;
 • Зрозумілий і простий алгоритм розрахунків;
 • Ефективність на дистанції при раціональному підході до вибору коефіцієнтів;
 • Розумний підхід до розподілу ігрового банку.
Недолік стратегії тільки один – вона може привести до швидкого зливу банку, якщо гравець переоцінює свою майстерність прогнозиста, самовпевнено підходить до аналізу спортивних подій. Тому критерій Келлі не рекомендують використовувати недосвідченим бетторам, які ще не вміють як слід визначати валуйність ставки, імовірність настання того чи іншого результату.

Підсумок

Для тих, хто серйозно ставиться до ставок на спорт, знати формулу Келлі просто обов’язково. Її можна не використовувати на постійній основі. Але при аналізі валуйних коефіцієнтів цей нескладний обчислювальний алгоритм буде корисним.

І найголовніше: стратегія критерій Келлі – це тільки додатковий допоміжний інструмент. Запорукою успіху при використанні формули є ваш досвід і майстерність в пошуку так званих валуїв. Якщо вмієте знаходити такі помилки букмекера, то формула допоможе правильно розраховувати потрібний розмір ставок.

Отримати бонус

Залишити коментар
5 1 голос
Середня оцінка 1 гравців
Додати коментар
Коментарів (0)
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі